Новини України - Зміни у штрафах. За що ТЦК не каратимуть

Зміни у штрафах. За що ТЦК не каратимуть

Із 16 липня територіальні центри комплектування і соціальної підтримки втратили право штрафувати військовозобов’язаних за несвоєчасне оновлення даних, писали напередодні українські ЗМІ з посиланням на юристів.
Нібито після року з моменту порушення відповідальність згідно із законодавством уже не передбачена. Сьогодні воєнкоми підтвердили цю інформацію, але кажуть, що є нюанс, який саме – далі у сюжеті. Умова до 16 липня Усі військовозобов’язані мали оновити свої дані до 16 липня 2024 року. Це можна було зробити особисто у військкоматі або через застосунок Резерв+. За порушення цієї вимоги згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка набула чинності у минулому році, передбачався штраф в 17 тисяч гривень.
Однак, як пояснили юристи для видання Інформатор, санкції за цією статтею вже не можуть застосовуватися, оскільки минув рік з моменту завершення строку, відведеного на оновлення даних. Вони посилаються на ч. 7 ст. 38 КУпАП, згідно з якою адміністративне стягнення у період дії воєнного стану може бути накладене не пізніше одного року з дня вчинення правопорушення.
“Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення”, – йдеться у матеріалі.
Журналісти підкреслили, що після 16 липня 2025 року штрафи за неоновлення мобілізаційних даних не можуть бути накладені. Пояснення від ТЦК Інформацію про те, що ТЦК вже не будуть штрафувати за неоновлення даних, сьогодні підтвердив речник Полтавського обласного територіального центру комплектування Роман Істомін.
За його словами, 17 липня дійсно сплив річний термін після дедлайну оновлення даних. Проте, як зазначає Істомін, це не анулює порушення, вчинене військовозобов’язаним. Він додав, що деякі громадяни однаково не виконали вимог законодавства, тому ТЦК зможуть їх покарати.
Речник зазначає, що не може уявити ситуацію, що військовозобов’язаний протягом усього життя виконував правила військового обліку і раптово не зміг оновити персональні данні.
“Якщо чоловік не виконав цю конкретну вимогу, то напевно у нього є й інші порушення”, – написав речник у Facebook.
“Те, що від 17 липня 2024 року вже минув цілий рік, зовсім не означає, що анулюються усі порушення, які громадянин здійснив протягом свого життя. Окремо – якщо чоловік протягом цього року так і не оновив свої данні. Як і не скасовується вимога мати при собі військово-обліковий документ і надавати його для перевірки поліції або військовослужбовцям ТЦК та СП”, – додав він. Пам’ятка військовозобов’язаним Істомін також звернувся до військовозобов’язаних і перелічив, що потрібно пам’ятати під час посилення мобілізації:

  • чоловіки повинні мати при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу поліції та працівників ТЦК;
  • штраф за порушення правила військового обліку зберігається (йдеться саме не про вимогу одного закону уточнити дані, а правила військового обліку – це інша стаття КУпАП);
  • відсутність розбіжностей даних в документах військовозобов’язаного і тими, що є в базі;
  • військкоми діятимуть відповідно до закону (постанова Кабміну №560), якщо людина перебуває у розшуку або не матиме при собі документів.
  • Переглядів: 0

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *