Новини світу - В Індії померла найстаріша слониха Ватсала

В Індії померла найстаріша слониха Ватсала

У центральній Індії, у заповіднику Пана штату Мадг’я-Прадеш, на 100-му році життя померла найстаріша в Азії слониха -легендарна Ватсала, повідомляє The Times of India.
Її довгий і непростий шлях назавжди залишиться в пам’яті лісників, доглядачів і тисяч шанувальників дикої природи.
Народжена на початку ХХ століття в лісах штату Керала, Ватсала ще в юності працювала як тяглова тварина, перевозила деревину -поширена практика того часу. У 1972 році її перевезли до Мадг’я-Прадеш, а з 1993-го вона мешкала в заповіднику для тигрів, де її лагідно прозвали “Даді” -бабуся.
Попри те, що слониха не мала власного потомства, вона допомагала іншим самкам під час пологів і стала турботливою “матір’ю” для багатьох дитинчат. Її лагідність і спокійність стали символом мудрості та довіри у стаді.
У 2003 та 2008 роках Ватсала зазнала двох жорстоких спроб спарювання з боку самця, після яких перенесла складну операцію: понад 200 швів і 9 місяців відновлення. Незважаючи на це, вона зберегла мирний характер і міцний зв’язок із людьми, особливо з доглядачем Манірамом Гондом, який дбав про неї понад 30 років.
В останні роки Ватсала мала проблеми зі здоров’ям: погано пересувалась, не бачила, але впізнавала голос доглядача і відповідала на ім’я. Її годували з рук і допомагали пересуватись. 8 липня вона впала біля лісового каналу і більше не змогла піднятися. Ветеринари намагалися врятувати тварину, але марно. Ватсалу кремували в таборі, де вона жила більшу частину життя.
Головний міністр штату Мадг’я-Прадеш Мохан Ядав висловив співчуття: “Сторічна подорож Ватсали дійшла свого кінця… Вона була не просто слонихою – вона була мовчазною берегинею наших лісів, подругою поколінь і символом радості штату Мадг’я-Прадеш.Ця улюблена мешканка заповідника носила в очах океан переживань і випромінювала глибину душі. Вона очолювала табір слонів і, як бабуся, з любов’ю доглядала слоненят. Її більше немає серед нас, але спогади житимуть вічно в нашій землі й серцях”.
Слони в дикій природі рідко доживають до 60 років, а в неволі -до 80. Вік Ватсали став винятком. Через відсутність документів її не внесли до Книги рекордів Гіннеса, але для Індії вона залишиться незаперечним символом стійкості й любові до життя.
Нині в Індії мешкає понад 27 тисяч диких слонів – більше половини світової популяції. Але через знищення природного середовища ці величні тварини щороку опиняються під дедалі більшою загрозою.

Переглядів: 0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *