У Китаї знайдено могилу принца-заручника віком понад 1200 років
Поблизу китайського міста Сіань, у провінції Шеньсі, археологи виявили гробницю Кім Йона – принца з давнього корейського королівства Сілла, який перебував у Китаї як політичний заручник у VIII столітті. Про це повідомляє Arkeonews.
Гробниця датується часами династії Тан (618–907) і стала першим офіційно дослідженим похованням високопоставленого представника Сілли, що мешкав при китайському імператорському дворі. Відомо, що Кім Йон народився у 747 році, а помер у 794-му у віці 48 років.
Заручництво було частиною дипломатичної стратегії Тан: шляхом утримання представників правлячих родин васальних держав, зокрема Сілли, імперія забезпечувала політичну лояльність. Родина Кіма служила при дворі Тан три покоління поспіль.
Гробниця являє собою однокамерну земляну печеру з довгим похилим входом і світловим отвором. Її довжина перевищує 10 метрів, глибина – близько 4 метрів. Усередині знайдено 83 поховальні артефакти: глиняні фігурки охоронців, чиновників, тварин (верблюди, коні, вівці, собаки тощо), монети, посудини та кам’яну плиту з епітафією з 557 ієрогліфів.
У написі описано родовід Кіма, його дипломатичну службу, участь у двох місіях до Сілли, а також деталі поховання, яке організували китайські чиновники. Вперше для подібного типу написів згадується і дружина Кіма Йона -жінка з відомої китайської родини, що може свідчити про династичні шлюби як спосіб зміцнення політичних зв’язків.
Археологи наголошують: це відкриття є унікальним джерелом для вивчення міжнародних відносин і дипломатичних практик Східної Азії в середньовіччі, зокрема ролі заручництва як інструмента імперської політики.
Переглядів: 0