У Києві знайшли сенсаційне “біле вухо” – цей гриб зустрічається лише у тропіках

У Києві знайшли сенсаційне "біле вухо" - цей гриб зустрічається лише у тропіках

Джерело: Гриби України

Декілька разів у групі з’являлись публікації з прозорими Дрижалками, але по них було видно, що вони прозорі через молодий вік, або вимиті дощами та знебарвлені Дрижалки помаранчеві (таке теж з ними іноді трапляється), але в цьому випадку маємо дійсно білі Дрижалки – на відпалій гілці грабу усі екземпляри були білими!!!

Тобто скоріш за все маємо знахідку субтропічно-тропічного виду, який іноді заносить у помірну зону і який в Україні ще не реєструвався – Дрижалка фукусоподібна (Tremella fuciformis), яка має безліч назв в азійській культурі – Срібне вухо, Сніжне вухо, Сніжний гриб, Сріблястий гриб, Білий желейний гриб, Біле хмарне вухо.

На останніх двох фото – сусіди по гілці, хтось із них (білі “зуби” чи чорні мікро-кульки, є хазяїном для цієї Дрижалки, оскільки усі види з родини Тремелові є мікопаразитами.Ну а на фото 5 то вже явище, що зветься гіперпаразитизм, коли один паразит (ймовірно Триходерма) жере іншого паразита (Дрижалку).

Київ, 04.06.24, – розповів Євген Руденко.

У Києві знайшли сенсаційне "біле вухо" - цей гриб зустрічається лише у тропіках

Довідково:

1. Будова

Плодове тіло Tremella fuciformis нагадує водорості з численними гілками, прозоро-білого желатинового вигляду. Розмір гриба може сягати 7 см.

2. Життєвий цикл

Tremella fuciformis паразитує на інших видах грибів, переважно Annulohypoxylon та Hypoxylon. Після зараження міцелій сніжного гриба швидко розростається та формує плодове тіло.

3. Поширення та середовище існування

Цей гриб зустрічається у місцях зростання свого “хазяїна” – на повалених гілках та стовбурах мертвих листяних дерев. Tremella fuciformis в природних умовах поширений переважно в тропічних та субтропічних районах Азії та Центральної Америки, а також в Австралії, Новій Зеландії та на островах Тихого океану.

4. Використання

  • Кулінарія: Tremella fuciformis здавна використовується в кулінарії країн Азії. З нього готують супи, напої, додають до солодких страв та навіть роблять морозиво. Гриб також цінується за свої косметичні властивості – його екстракт використовується для розгладжування зморшок.
  • Гомеопатія: Tremella fuciformis використовується в гомеопатії для лікування різних захворювань, включаючи діабет, артрит та проблеми з диханням.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/u-kievi-znaishli-bile-vukho-tcei-grib-zustrichaetsya-lishe-u-tropikakh/

Переглядів: 0