Ранні люди полювали на бобрів ще 400 000 років тому
Джерело: heritagedaily
Спільне дослідження, проведене вченими з Університету Йоганна Гутенберга в Майнці (JGU), Лейбніц Центру археології (LEIZA) та Лейденського університету в Нідерландах, припускає, що відсутність добре збережених решток дрібних ссавців та рослинної матерії призвела до хибного уявлення, що ранні архаїчні люди переважно харчувалися великими тваринами близько 400 000 років тому.
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Scientific Reports, кістки 94 бобрів, знайдені у великій фаунічній сукупності з 400 000-річного місця проживання гомінінів у Більцінгслебені, Німеччина, показують сліди порізів, пов’язані з обробкою туш бобрів кам’яними інструментами.
Примітно, що більшість решток представляють молодих дорослих бобрів, що свідчить про навмисну стратегію полювання на недосвідчених, але повністю вирослих, жирних тварин. Цей акцент на жирі як важливому харчовому ресурсі під час плейстоцену кидає виклик попереднім уявленням про дієту ранніх людей. На основі розподілу слідів порізів також ймовірно, що бобрів полювали заради їхньої шкіри.
“Відмінне збереження кісток бобрів дозволило задокументувати сліди порізів, які були виявлені на різних частинах тіла. Вони свідчать про використання повних туш, більшість слідів документують зняття шкіри та подальше розчленування,” зазначили автори дослідження.
Професор Сабіна Гаудзінські-Віндгойзер підкреслює значущість цього відкриття для розуміння дієти ранніх гомінінів. Переважне переконання, що ранні європейці переважно залежали від великої дичини до приблизно 50 000 років тому, переглядається, демонструючи набагато ранішу та більш різноманітну харчову спектру серед цих давніх людських популяцій.
“Докази використання бобрів у Більцінгслебені демонструють більшу різноманітність вибору здобичі гомінінами Середнього плейстоцену, ніж зазвичай визнається, і набагато глибшу історію широкого спектру харчування, ніж зазвичай припускається,” зазначили автори дослідження.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Нові відкриття розповіло про побут жителів мезоліту
- Справжній козацький хрест знайшли там, де його не мало бути
- Мінкульт хоче створити заповідник на Китаївському городищі
- На Київщині виявили контрабанду рідкісних історичних артефактів
- Петиція за збереження Китаївського археологічного комплексу збирає підписи
Джерело: https://obukhiv.info/news/ranni-liudi-poliuvali-na-bobriv-400-000-rokiv-tomu/
Переглядів: 0