Освіта як ключ до зменшення втрат врожаю і глобальної продовольчої безпеки
Джерело: phys.org
Рішення для зменшення втрат
“Ми можемо суттєво знизити рівень продовольчої незабезпеченості, вдосконаливши методи зберігання, транспортування та обробки продуктів,” — зазначає Віджая Рагхаван, почесний професор кафедри біоресурсної інженерії та співавтор книги “Практична інженерна освіта для вирішення питань сталого розвитку і продовольчої безпеки”.
У країнах із низьким рівнем доходів нестача технологій, фінансових ресурсів, освіти та інфраструктури збільшує ризики втрат врожаю після збору.
Проєкт для зміцнення продовольчої безпеки
Команда Рагхавана спільно з сільськогосподарськими установами Індії реалізувала проєкт у південних штатах країни, зокрема в селах Куттінагері, Шеттігаллі та Паллапаалайям.
Метою проєкту було підвищення продовольчої безпеки через навчання сільських громад технологіям післязбиральної обробки та харчової переробки. Вони співпрацювали з університетами, НУО та місцевими громадами, впроваджуючи пілотні проєкти.
Цей практичний підхід забезпечив:
- Реальне застосування інновацій на рівні громад,
- Підвищення можливостей залучених установ,
- Створення робочих місць,
- Розширення прав і можливостей жінок у сільських районах.
“Навчання місцевих спільнот допомогло знизити втрати врожаю і сприяло розвитку сільської економіки через впровадження технологій післязбиральної обробки та бізнес-інкубаторів,” — зазначає співавторка дослідження Валері Орсат, виконувачка обов’язків декана факультету сільського господарства і наук про довкілля.
Освіта для сталого розвитку
За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, щороку 14% глобального виробництва їжі втрачається між збиранням врожаю та роздрібним ринком, а ще 17% — між ринком і споживачем, що становить загальну втрату 31%.
Щоб задовольнити потреби населення, яке до 2050 року може сягнути 9,8 млрд осіб, виробництво їжі має зрости на 70%. Однак дослідники наголошують, що зменшення втрат врожаю та впровадження сталих практик є не менш важливими.
“Освіта є ключовим інструментом для підготовки майбутніх поколінь до вирішення цих важливих питань,” — наголошує Рагхаван. Він закликає освітні установи по всьому світу зосереджувати більше уваги на сталому розвитку в умовах кліматичних змін.
***
Це дослідження підкреслює важливість освіти та впровадження сучасних технологій у сільському господарстві для забезпечення глобальної продовольчої безпеки, водночас сприяючи сталому розвитку та збереженню ресурсів планети.
***
- #освіта
- #наука
- #агрономія
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Розумні міста майбутнього: як переосмислення житла впливає на екологію
- Життя після смерті: у Німеччині заморожують тіла за підписку
- TikTok запустив глобальний інструмент для створення AI-реклами
Переглядів: 0