Чорного слизовика-“палія” зафіксували у київському лісі
Джерело: Гриби України
Слизовик, ймовірно рідкісний вид Амаурохете темна (Amaurochaete atra).Ймовірно, бо кортекс не дуже подібний, хоча можливо через те, що слизовик ще не повністю дозрів, ну і повалений стовбур, на якому було знайдено цього слизовика, з високою ймовірністю дуба червоного, а Амаурохете темна наче більше надає перевагу хвойним. Київ, 22.06.24, – розповів Євген Руденко.
Втім, більш вірогідною виявилася інша версія.
Можливо це молода Lindbladia tubulina.
Ліндбладія трапляється повсюдно, але спорадично, в деякі роки її не видно, в інші по декілька на лісовий масив. Щодо Amaurochaete, то він любить дещо обпалену деревину, тому частіше зявляється після пожеж або поблизу великих вогнищ, – розповіли у коментарях.
Довідково:
Ось деякі цікаві факти про Lindbladia tubulina:
- Широке поширення: Lindbladia tubulina зустрічається в багатьох частинах світу, включаючи Європу, Північну Америку та Азію.
- Різноманіття середовищ: Цей вид можна знайти у різних середовищах, включаючи ліси, болота та тундру.
- Унікальний зовнішній вигляд: Lindbladia tubulina має характерну трубчасту форму, яка відрізняє її від інших слизових грибів.
- Важлива екологічна роль: Lindbladia tubulina відіграє важливу роль у розкладанні деревини та інших органічних матеріалів.
- Загрози: Lindbladia tubulina не є зникаючим видом, але її чисельність може скорочуватися через втрату природного середовища та забруднення.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Величезного білого гриба знайшли в лісі біля Обухова: майже кілограм
- “Кораловий слиз” українських лісів: що це за незвичайний помаранчевий плазмоїд
- “Гном у зеленому”: біля Василькова знайшли гриба-папугу
Джерело: https://obukhiv.info/news/chornogo-slizovika-paliya-zafiksuvali-u-kiivskomu-lisi/
Переглядів: 0