Чому мокрі собаки трясуться: вчені розкрили причини поведінки
Джерело: phys.org
Попередні дослідження і повсякденні спостереження показували, що коли тварини, такі як собаки або ведмеді, намокають або потребують видалити подразники зі шкіри, вони трясуться особливим способом, який ефективно викидає воду в повітря. Проте нейронний механізм, що викликає таку поведінку, залишався невідомим. Дослідники провели серію експериментів з мокрими мишами, щоб краще зрозуміти це явище.
Науковці застосовували кілька типів подразників, зокрема воду, повітря і олію на спину і шию мишей, і спостерігали за тим, що стимулювало тряску. Результати показали, що не тільки вода, але й повітря та олія спричиняли таку реакцію. Підозрюючи, що це реакція на механічні подразники, а не на зміну температури, команда видалила у тестових мишей ген Piezo2, який відповідає за контроль іонних каналів, що реагують на дотик. Після цього миші припинили трястися.
Дослідники також виявили, що конкретний механорецептор, названий C-LTMR, відповідав за виклик тряски, і його видалення значно знижувало цей рефлекс. Створена карта показала шлях сенсорних сигналів від шкіри до спинного мозку і далі до мозку, що дало повне уявлення про нейронний механізм цього “мокрого собачого рефлексу”.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- Вчені навчили штучний інтелект розпізнавати біль у козлів
- Цей чорнобильський птах відомий спритністю і розумом: може красти їжу у інших птахів
- Знайдено найстарішу «живу викопну» рибу, яка жила 380 мільйонів років тому
Джерело: https://obukhiv.info/news/chomu-mokri-sobaki-tryasutsya-vcheni-rozkrili-prichini-povedinki/
Переглядів: 0