Місяць може впливати на здоров’я людини? Нові дослідження припускають, що так

Місяць може впливати на здоров'я людини? Нові дослідження припускають, що так

Джерело: nationalgeographic.com

Після десятиліть скептицизму дослідники виявляють докази непомітного впливу Місяця на сон, менструацію та деякі психічні захворювання.

Сотні відвідувачів збираються в Стоунхендж на день осіннього рівнодення серед повного місяця. Є деякі докази того, що під час повного місяця люди сплять менше.

З незапам’ятних часів люди в усьому світі вірили, що повний місяць може змінити тіло та розум, наприклад, зробивши нас більш агресивними та непостійними. Зрештою, саме слово «лунатик» походить від латинського терміна, що означає місяць.

Ми не єдині тварини, на яких впливає місячний цикл. Місяць впливає не лише на припливи та відпливи океану, але й на життя в ньому. Багато коралів, щетинкових черв’яків, морських їжаків, молюсків, риб і крабів нерестяться навколо повного місяця, ймовірно, через посилене освітлення.

Проте дослідники давно відкидають такі твердження щодо людей, і багато досліджень повідомляють про суперечливі результати. Кілька великих досліджень не виявили зростання кількості вбивств або госпіталізацій до травматологічних центрів чи психіатричних відділень у повний місяць, одну з восьми частин 29,5-денного циклу, протягом якого Місяць обертається навколо Землі.

Але хвиля змінюється, оскільки останні дослідження показують, що місячний цикл має ледь помітний вплив на деяких людей, особливо коли мова йде про циклічні явища, такі як сон, жіночий менструальний цикл і періодичні зміни настрою людей з біполярним розладом.

Результатів достатньо, щоб поставити під сумнів давню думку про те, що Місяць не впливає на нас, а також дослідити, як місячні цикли можуть вплинути на біологію людини, каже Крістін Тессмар-Райбле, хронобіолог з Віденського університету в Австрії, яка не брала участі в останніх дослідженнях.

«Це дані», — каже вона. «Таким чином, ми повинні спробувати зрозуміти й пояснити їх як науковці».

Безсоння в Сіетлі

Деякі нещодавні відкриття вразили Орасіо де ла Іглесіа, дослідника сну з Університету Вашингтона в Сіетлі.

Він і його колеги використовували наручні годинники для моніторингу активності, щоб відстежувати режим сну протягом принаймні від тижня до двох місяців у двох дуже різних груп населення: майже сотні членів корінних громад Тоба/Ком у сільській місцевості Аргентини, багато з яких не використовують електрику, і сотні студентів Вашингтонського університету.

Члени корінних громад лягали спати в середньому на 40 хвилин пізніше — і загалом спали менше — у ніч перед повним місяцем. Але чого не очікував де ла Іглесія, так це подібного скорочення сну в ті ночі у багатьох студентів у Сіетлі, великому місті, де штучне світло заглушає місячне світло, і студенти часто навіть не знають, коли повний місяць.

Місяць і психічне здоров’я

Психіатр Томас Веєр, вчений-емерит Національного інституту психічного здоров’я в Меріленді, вважає, що люди можуть відчувати зміни у гравітації або її наслідки на магнітне поле Землі. Проте залишається загадкою, як саме люди могли б це робити.

У дослідженні 2017 року Веєр та його колеги відстежували 17 пацієнтів з біполярним розладом у США, які зазвичай чергуються між манією та депресією кожні кілька тижнів. У багатьох пацієнтів зміни настрою були синхронізовані з місячним циклом, відбуваючись під час повного місяця або іноді під час нового місяця.

Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3

Джерело: https://obukhiv.info/news/misyatc-mozhe-vplivati-na-zdorovya-liudini-novi-doslidzhennya-pripuskaiut-shcho-tak/

Переглядів: 0