Максимальна вага 45 кг: де шукати цей гриб в українських лісах
Джерело: Національний природний парк Голосіївський
Прогулюючись лісом, ви, ймовірно, не раз зустрічали дивовижне видовище: дерева, ніби наповнені яскраво-жовтою монтажною піною. Підійшовши ближче, ви з подивом бачите, що це не піна, а гриби незвичайного кольору.
Знайомтеся – трутовик сірчано-жовтий (Laetiporus sulphureus), їстівний гриб, який росте на стовбурах живих дерев або пнях. Його легко впізнати за яскраво-жовтими або оранжевими шапками, що мають ніжну, пухку текстуру, яка з часом стає більш жорсткою. Цей гриб часто зустрічається влітку та восени, утворюючи великі плодові тіла, які можуть досягати значних розмірів, – розповіли у парку.
Довідково:
- Найбільший із коли-небудь знайдених трутовиків сірчано-жовтих важив 45 кг (100 фунтів) і був виявлений у Нью-Форесті, Гемпшир, Великобританія, 15 жовтня 1990 року. Цей вражаючий екземпляр свідчить про те, яких розмірів може досягати цей гриб за сприятливих умов.
- Вперше трутовик сірчано-жовтий був описаний у 1789 році як Boletus sulphureus французьким мікологом Жаном Батистом Франсуа П’єром Бульярдом. У 1920 році американський міколог Вільям Мурріл перевів його до роду Laetiporus.
- Молоді плодові тіла трутовика сірчано-жовтого вважаються делікатесом. Вони мають приємний смак і текстуру, що нагадує куряче м’ясо, тому гриб отримав прізвисько “Курка лісів” (Chicken of the Woods). Його можна смажити, варити, тушкувати або додавати до різних страв. Проте, у деяких людей вживання цього гриба може викликати побічні реакції.
- Трутовик сірчано-жовтий став першим грибом, геном якого був розшифрований в рамках проєкту “The Darwin Tree of Life”. Це досягнення – важливий крок у розумінні генетичної структури грибів та їхньої ролі в екосистемах.
- Проєкт “The Darwin Tree of Life” спрямований на створення повної генетичної карти біорізноманіття Британських островів, і секвенування геному трутовика сірчано-жовтого є частиною цього масштабного наукового завдання.
Вивчення геному трутовика сірчано-жовтого дає можливість:
- Досліджувати еволюційні зв’язки між різними видами грибів та іншими організмами.
- Краще розуміти, як гриби адаптуються до різних умов та екологічних ніш.
- Зробити значний крок у вивченні біорізноманіття, надавши детальні генетичні дані для порівняння з іншими організмами.
- Використовувати геномні дані в біотехнологічних дослідженнях для розробки нових медичних препаратів, біоматеріалів або ферментів для промислового застосування.
Трутовик сірчано-жовтий – це не просто дивовижний гриб, який прикрашає ліс своїм яскравим забарвленням. Він також є цінним джерелом їжі, об’єктом наукових досліджень та потенційним джерелом для нових біотехнологічних розробок.
Notice: Undefined variable: readAlsoLabel in /home/socport/obukhiv.info/www/site/templates/blocks/BlockTypeRelated/rss.php on line 3
- У Києві знайшли сенсаційне “біле вухо” – цей гриб зустрічається лише у тропіках
- Лисички і лисенята без хвостів: хто і де це
- Плутають з відомим лікувальним: який гриб ховається в українських лісах
- Чорні як сажа гриби: явище, вид чи стан
- Які гриби Київщини і чому вважають індикаторами пожеж
Переглядів: 0