Археологи знайшли на Київщині унікальний скарб золотих прикрас: хто, що, де, коли (фото)
Джерело: Інститут археології НАН України
Так, в ході робіт на території давнього міста у Білій Церкві (Київська обл.) була виявлена та повністю досліджена низка об’єктів давньоруського та козацького часів, знайдено велику кількість яскравих та різноманітних артефактів, – йдеться у повідомленні.
Деталі:
- Але справжньою науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст. і, скоріше за все, пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини.
- Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічний посудині.
Скарб часів Гетьманщини — вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення.
Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.
Всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України і, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому, – впевнені археологи.
На їх думку знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст — наш обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується.
Факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.
На відміну від грабіжників-металодетектористів, робота археолога дозволяє не лише отримати конкретні унікальні речі (які передаються до експозицій Державних музеїв, а не потрапляють до приватних колекцій), але й реконструювати наше минуле — відкрити нові сторінки нашої історії, що є вкрай важливим для формування Нації та розуміння нашого місця в загальній історії Європи, – додали вони.
Довідково:
Гетьма́нщина (також Ві́йсько Запорізьке, в офіційній канцелярії — Україна, Русь) — українська козацька держава, яка виникла на теренах України[a] внаслідок найбільшого козацького повстання в Речі Посполитій — Хмельниччини.
Очільником виступав виборний гетьман. З 1654 перебувала під протекторатом Московського царства. Протягом другої половини XVII — початку XVIII століття, під час громадянської війни — часу розколу та правління окремими територіями різних гетьманів, останні, у боротьбі за єдиновладдя, визнавали верховенство Московського царства, Речі Посполитої (Республіки Обох Націй) та Османської імперії.
- Ціна на газ на АЗС Київської області може вирости до 32 гривень
- Мережа АЗС на Київщині згортає свою роботу і звинувачує у цьому податківців
- Музеї Київщини – новий туристичний тренд Середньої Наддніпрянщини
- Ніхто не забутий: делегація вшанувала пам’ять одного з найвідоміших українських істориків
- ДТЕК готується до зими, модернізовано об’єкти у найенергодефіцитніших районах Київщини: серед них Обухівський
Переглядів: 0