Добровольці Василькова: як вони зробили неможливе
За словами Мельника, загін швидко розрісся до 1 200 людей, у тому числі тих, хто не був придатний для служби у війську. У перші ж дні вдалося дістати зброю, але її було небагато: обмежена кількість автоматів і боєприпасів, жодна спецтехніка.
Важливо, що у Василькові розташований аеродром, який російські окупанти намагалися знищити у перші тижні війни. Люди були налякані ракетними обстрілами і не знали, що робити. Мельнику вдалося їх організувати, – йдеться у його інтерв’ю 24tv.ua.
Він створив єдиний штаб, до якого увійшли представники військових частин, поліції, рятувальників і органів влади. Разом вони зайнялися створенням лінії оборони, перекопавши місто з усіх боків.
На той момент Мельник не мав реального військового досвіду, але закінчив військову кафедру в університеті. Це, а також досвід його товаришів, допомогли васильківцям збудувати фортифікаційні споруди.
Після відходу російських військ чимало добровольців із “Щиту Василькова” увійшли до спецпідрозділу “Артан”. У лавах цієї військової одиниці є не лише професійні бійці, а й люди, які навчилися військової справи упродовж декількох місяців.
Командир взводу Андрій Мельник не став заперечувати, що його підрозділу пощастило, оскільки він має усе необхідне. Разом з тим він наголосив, що зброї ніколи не буває забагато та подякував волонтерам, які допомагають бійцям.
- 45 мільйонів грв. коштуватимуть шумозахисні екрани на залізниці біля Василькова
- У Василькові планують вивчати історію края за допомогою інтерв’ю мешканців
- Овеча ферма у Васильківських Карпатах на Обухівщині – недооцінена туристична локація краю
Переглядів: 0