У G7 відреагували на законопроєкт про НАБУ і САП
Посли країн G7 висловили підтримку зобов’язанню президента України Володимира Зеленського щодо відновлення незалежності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Ця позиція озвучена в офіційній заяві учасників групи.
У заяві наголошується, що прогрес у боротьбі з корупцією та розвитку верховенства права є не лише ключовою вимогою українського суспільства, але й важливою умовою євроінтеграції та поліпшення бізнес-клімату в країні.
1/2 Посли G7 вітають зобов'язання Президента швидко відновити та забезпечити незалежність антикорупційних органів. Подальший прогрес у реформах боротьби з корупцією та верховенства права є вимогою 🇺🇦 суспільства, передумовою інтеграції до ЄС та ключовим для бізнес-клімату.— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) July 25, 2025
Дипломати запевнили, що ретельно слідкуватимуть за перебігом подій. Вони також наголосили на очікуванні якнайшвидшого прийняття нового законопроєкту.
22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який передбачає обмеження повноважень двох ключових антикорупційних органів – НАБУ та САП. Рішення підтримали 263 народні депутати, а Президент Володимир Зеленський підписав документ у той же день.
Це відбувалося на тлі акцій протесту у Києві та інших містах України. Люди вимагали ветувати закон, який розкритикувала Єврокомісія.
У відповідь на хвилю суспільного невдоволення Президент Зеленський запропонував Верховній Раді новий законопроєкт, спрямований на забезпечення незалежності НАБУ та САП. Ініціативу отримала підтримку з боку обох органів.
Спікер парламенту Руслан Стефанчук повідомив, що депутати планують розглянути цей документ у четвер, 31 липня.
Переглядів: 0